PO Box 16122 Collins Street West
Mon - Sat: 8:00 am to 7:00 pm

Vojenský policista Lukáš Kvapil se po rekonvalescenci vrací na start Rallye Dakar

Home - Novinky - Vojenský policista Lukáš Kvapil se po rekonvalescenci vrací na start Rallye Dakar

Vojenský policista Lukáš Kvapil se po rekonvalescenci vrací na start Rallye Dakar

  • Publikováno: 22.11.2017
  • Rubrika: Novinky

Nadporučík Lukáš Kvapil není obyčejný vojenský policista, ale také automobilový závodník. Na start legendární Rallye Dakar se sice příští rok také postaví, už ne ale s motocyklem, ale offroadem doprovodného media týmu. Fanouškům tak zprostředkuje závod ze zcela jiného pohledu.

Rallye Dakar, to nejsou jen silné závodní stroje upravené pro podmínky nejnáročnější dálkové rallye, ale i skutečné lidské příběhy. Představitelem jednoho z nich je i závodník a především vojenský policista Lukáš Kvapil, který si v roce 2017 splnil sen, a postavil se se svým motocyklem Yamaha na start Dakaru.

Přestupní stanice

„Jsem rád, že v roce 2018 budu moci znovu zažít Dakar, i když v úplně nové roli, na kterou se moc těším, a to v rámci doprovodného media týmu. Těším se na všechny týmy, skvělou, ale neskutečně náročnou atmosféru i na jednotlivé etapy. Pocity závodníků a pohled do zákulisí rallye je něco, co mě už jako malého kluka neuvěřitelně přitahovalo. Splním si tak svůj další dětský sen a jsem rád, že budu moci tyto pocity zprostředkovat fanouškům, kteří, třeba jako kdysi já, hltají každý článek, fotku a zpravodajství z tohoto neskutečného podniku. Svoji roli v media týmu vnímám jako jakousi přestupní stanici mezi mým závoděním na motocyklu a směřováním k dalšímu ročníku Dakaru, kde se na start hodlám postavit na čtyřech kolech,“ uvedl nadporučík Kvapil.

Celý článek: mocr.army.cz