PO Box 16122 Collins Street West
Mon - Sat: 8:00 am to 7:00 pm

40. ročník je opravdu exrém

Home - Dakar 2018 - 40. ročník je opravdu exrém

40. ročník je opravdu exrém

  • Publikováno: 10.1.2018
  • Rubrika: Dakar 2018

Máme zasebou zatím nejdelší 5. etapu a zdá se, že i nejnáročnější. Závodníci museli zdolat až 930km a poprat se i s horskými dunami. A jak se ukazuje pozice z prvních etap ještě nemusí nic znamenat, do konce je to ještě dlouhá cesta. Velké překvapení je Martin Šoltys, který si s nástrahama letošního ročníku vede výborně.

„Organizátoři nás varovali, že nás dnes čeká doposud nejtěžší etapa. Bylo to opravdu náročné, hlavně navigačně, ale když máte v autě takovou personu jako je Josef Kalina, tak se hned cítíte víc v klidu a taky, že jsme to zvládli. Čtrnácté místo je pěkné,“ líčil Martin Šoltys.

Pilot Buggyry Martin Kolomý předvedl gentlemanské gesto, když pomáhal postavit na kola Kamaz lídra soutěže Eduarda Nikolaeva, který skončil na boku. To mu nic neubralo z tempa a v cíli si připsal sedmou pozici. Barth Racing také vydal prohlášení, že Rudolf Lhotský v závodu nebude pokračovat. V etapě utrpěl po pádu poranění břicha.

 

Lukáš se s týmem vydal k hranicím s Bolivií, 4h od La Paz. Nyní se nachází ve 3700 u jezera Titicaca a je to na nich znát, ale jsou v pohodě. Trénink před odjezdem se vyplatil. Dnes také Lukáš oslaví svoje narozeniny v nadmořských výškách.