PO Box 16122 Collins Street West
Mon - Sat: 8:00 am to 7:00 pm

Stage 7 La Paz / Uyuni Liaison > 302 km – Special > 425 km

Home - Dakar 2018 - Stage 7 La Paz / Uyuni Liaison > 302 km – Special > 425 km

Stage 7 La Paz / Uyuni Liaison > 302 km – Special > 425 km

  • Publikováno: 13.1.2018
  • Rubrika: Dakar 2018

Sedmá etapa bude ve vysokohorském prostředí okolo 3 700 m n.m. Jedná se o maratonskou etapu, kde na závodníky nečeká bivak a servis mechaniků, ale musejí si vše dělat sami. Lukáš jako člen media týmu bude mít možnost nahlédnout jak taková maratónská etapa vypadá a vše divákům zprostředkovat.

Během této etapy jsme se dozveděli pozitivní zprávy o Ondrovi Klymciw z jeho FB profilu.

Ondra má za sebou důležitý krok‼️
Operace dopadla dobře, bez komplikací
Stále je v umělém spánku, probouzet se bude zítra.

Ještě nemáme úplně vyhráno, jde to pomalu, ale jistě

 

Aktualizováno 14.1. 10:15

Dělali jsme si starosti o Gábinu, ale ukázalo se, že ji jen nefungovalo měření „WP“  a dorazila úspěšně do cíle se ztrátou 4:53:05. Z motorkářů si opět vedle nejlépe M. Engel, který dojel na 32. místě. Vypadá to, že mu letošní Dakar opravdu sedl!! Skvělou etapu má zasebou i M. Prokop, který dojel na výborném 5.  místě a celkově si tak drží sedmou pozici!! Ford šlape jak má..

„Dnes to bylo to hrozně dlouhý a v první části nekonečnej měkkej písek ve kterým jsme jeli asi 1,5 hodiny na jedničku max na dvojku…děs běs…pak zase tuny vody a bláta. Uvízli jsme na jednom drnu a měli kola ve vzduchu. Dojel nás tam Kuba Przygonski a do cíle 300 km jsme mu jeli na nárazníku a cílem jsme projeli vedle sebe. Sice jsme tím zapadnutím ztratili 3 minuty, ale pak jsme si hlídali aby nám víc už neujel. Díky všem fans za podporu, zítra makáme dál!!“ sdělil na svém FB Martin Prokop

Etapu si vychutnal také M. Kolomý, který dorazil jako první z čechů na čtvrté pozici.