PO Box 16122 Collins Street West
Mon - Sat: 8:00 am to 7:00 pm

Vojenský policista Lukáš Kvapil získal cenu fair play za první pomoc na Rallye Dakar

Home - Novinky - Vojenský policista Lukáš Kvapil získal cenu fair play za první pomoc na Rallye Dakar

Vojenský policista Lukáš Kvapil získal cenu fair play za první pomoc na Rallye Dakar

  • Publikováno: 6.5.2018
  • Rubrika: Novinky

Český klub fair play včera v Kongresovém centru České národní banky ocenil více než třicítku sportovních reprezentantů z různých odvětví, kteří se v roce 2017 zachovali férově na úkor vlastního sportovního úspěchu. Mezi oceněnými byl také vojenský policista nadporučík Lukáš Kvapil.

Motocyklový závodník, účastník Rallye Dakar, obdržel diplom za svůj čin, když na trati při druhé etapě loňského závodu poskytl první pomoc zraněnému italskému jezdci. Poté, co soupeře odvezli záchranáři, pokračoval nadporučík Kvapil v závodu. Kvůli několikahodinové pomoci na slunci dostal úžeh, který se následně projevil.

„Po celou dobu jsem byl na přímém slunci a přišel jsem o hodně vody. Až zpětně jsem zjistil, že jsem měl úžeh a úpal. V důsledku nevolnosti jsem přehlédl jednu díru a skončil jsem na zemi,“ vzpomínal na premiéru na Dakaru vojenský policista. Poraněné rameno, obličej a otřes mozku tak znamenaly pro nadporučíka Lukáše Kvapila konec závodu.

Závodníci se setkali v nemocnici

Velkým překvapením bylo následné setkání obou závodníků v argentinské nemocnici. „Domenico, jsi to ty?,“ ptal se překvapeně Lukáš Kvapil v nemocnici. Ital na Lukášovu otázku zareagoval tak, že to není možné, co tam dělá, že mu pomáhal a měl pokračovat.

Do Jižní Ameriky se nadporučík Kvapil letos vrátil. „Já jsem byl letos na Dakaru v jiné pozici, byl jsem se tam podívat a zažít tu atmosféru, abych se připravil na další závod,“ dodal nadporučík Kvapil. Dakaru se letos zúčastnil jako součást media teamu. Na dakarské novinářské vozidlo Ford Ranger, které řídil, se můžete přijít podívat na pražské Výstaviště v Holešovicích, kde se od 12. do 15. dubna koná celostátní automobilová výstava AUTOSHOW 2018.

Autor: mjr. Lenka Haberová, Hlavní velitelství Vojenské policie