PO Box 16122 Collins Street West
Mon - Sat: 8:00 am to 7:00 pm

Tisková konference v areálu Mototechna. Kvapil se vrací na motocykl: Odstartuje v Africa Eco Race.

Home - Novinky - Tisková konference v areálu Mototechna. Kvapil se vrací na motocykl: Odstartuje v Africa Eco Race.

Tisková konference v areálu Mototechna. Kvapil se vrací na motocykl: Odstartuje v Africa Eco Race.

  • Publikováno: 19.12.2018
  • Rubrika: Novinky

Závodník Lukáš Kvapil si plní další sen a po dvou letech se vrací jako motocyklový závodník – a rovnou na start extrémního vytrvalostního podniku Africa Eco Race, který se jede po trase původní Dakar Rallye, s cílem právě v senegalském Dakaru. Během roční přestávky, kterou Lukáš Kvapil vyplnil rekonvalescencí, tréninkem i účastí na Dakar Rallye 2018 jako člen doprovodného týmu, dal dohromady sebe, svoji kondici, nový tým i techniku, tak aby již 1. ledna 2019 mohl stanout na startu 1. etapy. Od 1. do 13. ledna jej tak čeká 12 náročných etap Marokem, Mauretánií a Senegalem s tradičním cílem – u Růžového jezera, na severním břehu Dakaru. Pro Lukáše Kvapila tak bude 11. ročník Africa Eco Race další velkou zkouškou a zkušeností – sebe, týmu i techniky.

„Jsem rád, že po více než roce budu moci opět zažít pocit ze závodění plný adrenalinu, napětí, překonávání vlastních možností i radosti z každého zdolaného kilometru a každé projeté duny. Nějakou dobu jsem pomýšlel na závodění na čtyřech kolech, ale termíny jsou neúprosné a finanční nároky oproti motorce mnohonásobně vyšší. Když do toho přišla nabídka, kterou jsem nemohl odmítnout, bylo rozhodnuto. Za řídítky motocyklu mám nejvíce zkušeností – a navíc je to pro mě i nejniternější forma závodění, kde jsem nejblíže samotnému terénu,“ říká Lukáš Kvapil.

Když navíc během roku 2018 překonal i další zdravotní problémy způsobené svým zraněním na Dakar Rallye 2017, jeho sen usednout znovu do sedla motocyklu začal nabírat reálnější podobu.

Lukáš absolvuje extrémní dálkový vytrvalostní závod Africa Eco Race na motocyklu Husqvarna FE 450 Rallye. Jedná se přímo o dakarský speciál, který nepotřebuje sám o sobě žádné úpravy. Důležité je nastavení podvozku, které má přímo na míru.

Lukáš Kvapil je rovněž ambasadorem značek AAA AUTO a Mototechna, které ho v jeho závodních ambicích podporují. „S Lukášem spolupracujeme již druhým rokem a jsme rádi, že můžeme spolu s ním ukázat, že i sériově vyrobené automobily dokážou pokořit nehostinné africké podmínky a terén. Lukáš sice v letošním roce pojede primárně jako závodník na motorce, ale opět se na cestu vydá s doprovodnou flotilou automobilů z Mototechny,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, kam patří právě značky AAA AUTO a Mototechna.