PO Box 16122 Collins Street West
Mon - Sat: 8:00 am to 7:00 pm

5. etapa CHACAL / DAKLHA: 638,40 km a den volna na pláži

Home - Africa Eco Race 2019 - 5. etapa CHACAL / DAKLHA: 638,40 km a den volna na pláži

5. etapa CHACAL / DAKLHA: 638,40 km a den volna na pláži

  • Publikováno: 6.1.2019
  • Rubrika: Africa Eco Race 2019

5. etapa Fort Chacal – Dakhla
Africa Eco Race se blíží do své poloviny. Jezdce čekala v sobotu poslední etapa před dnem volna a v ní 400 ostrých km a přes 200 km přejezd do Dakhly. Zde na ně čekal zasloužený den odpočinku v bivaku na překrásné pláži na pobřeží Atlantiku.

Lukáš Kvapil – 31. místo (32. místo průběžně)

“Dneska to bylo super! Myslím si, že doma i byly určité sázky, kam až to dotáhnu, ale překonal jsem sám sebe, už mám za sebou víc jak dvě etapy a před sebou volný den.

Nabírám tempo, otrkávám se. Dneska jsem se třikrát ztratil, ale vůbec nic mi to neudělalo, kdežto včera mě to semlelo. Ráno za mnou přišel Martin z týmu a řekl mi: “Lukáši, jeď si prostě to svoje a buď úplně nad vším…” Znáte Kokosy na sněhu? Já šel ráno za francouzema, jak “kokosi” chodili za švýcary a viděl, že jsou oblečení tak, tak a tak. Ale já si šel svoje. Neoblékl jsem se teda jako oni, pravda, asi dvacet minut mi byla zima, ale pak mi bylo úplně suprově, takže jsem rád, jak jsem se rozhodl. Oblečení Litex funguje super!

A jel jsem si svůj rytmus a užíval si to. Hele, zabloudil jsem… dneska jsem se podíval na tachometr a tam bylo 140-150 km/h a v téhle rychlosti jsem udělal celkem tři navigační chyby. A pak byla výhoda, že byly ty kamiony. Tak, jak jsem na ně předtím nadával, tak jsem za ně byl teď rád, protože jsem v dálce viděl obrovský dým a řekl si: “Hmm, to jsem se pěkně minul…” A pořád jsem dojížděl takovou skupinku motorkářů, tak si říkám: “Dobrý”.

Pak jsem viděl, že se někteří ztratili, ale 400 km v plný palbě, bylo to hodně těžký, protože sice byly krásně rovný dlouhý pisty, ale naprosto bez záchytných bodů. Takže já se třeba v té plné rychlosti spletl o pár stupňů, ale tam těch vyjetých kolejí bylo víc a stalo se, no… A trochu to klamalo, protože třeba byla krásná rovinka, kde držíš plnej a najednou rolety, kde jsem měl co dělat, abych to ustál.

Dneska jsem vůbec nemyslel na to jakej jsem, kolikátý jedu a prostě si to užíval. A teď před námi volný den!”