PO Box 16122 Collins Street West
Mon - Sat: 8:00 am to 7:00 pm

Dnešní 6. etapa zrušena z důvodu silného větru!

Home - Africa Eco Race 2019 - Dnešní 6. etapa zrušena z důvodu silného větru!

Dnešní 6. etapa zrušena z důvodu silného větru!

  • Publikováno: 8.1.2019
  • Rubrika: Africa Eco Race 2019

Africa Eco Race – 6. etapa Dakhla – Chami

Dnešní den začal v bivaku časným budíčkem. Závodníky a jejich doprovod čekal poměrně dlouhý přesun do sousední Mauritánie, kde se měla odjet také další rychlostní zkouška v délce 176 km. Ta byla nakonec kvůli nepřízni počasí (velký vítr a mlha nedovolily vzlétnout letecké asistenci) zrušena, což dalo závodníkům trochu prostoru pro aklimatizaci. Teploty už se zde totiž pohybují přes den kolem třicítky a zítra se startuje náročná maratonská etapa, kterou závodníci jedou bez asistence svých techniků.

Doplnění: Ve 20:30 Mauritánského času přišla od pořadatelů zpráva, že zítřejší etapa nebude maratónská a pokud nepřiletí vrtulníky, bude navíc zkrácena.

Lukáš Kvapil – 32. průběžně
„Dnešní rychlostní zkouška sice byla zrušená, ale to neznamená, že bychom měli den volna. Ono odjet na motorce 600 km po silnici, když startuješ v pět ráno a dojíždíš v šest večer, je pro tělo prostě záhul. Ano, odpočinul jsem si, ale myslím, že i tohle je docela náročný. Jsem rád, že jsme tady, protože si tělo líp zvykne na to teplo, co tu panuje, protože doposud jsme měli relativně zimu, ale tady je velký horko.

Zítra nás čeká maratónská etapa, takže za chvíli odjíždím k organizátorovi na servis, kde nám budou označovat nejenom díly, ale i pneumatiky a ráfky, které nesmíme vyměnit. Smím si s sebou vézt jen takový ty základní věci, jako je filtr, páčky atd. Motorka je připravená, nezbývá než držet palce!“