O mně

Lukáš Kvapil

Dakar je příběh a Lukáš Kvapil se stal jeho součástí v roce 2017. Hodnoty jako fair play a touha po překonání sebe sama doprovází každého, kdo se postaví na start tohoto nejextrémnějšího a nejsledovanějšího závodu světa.

Význam těchto slov naplno poznal Lukáš druhý den závodu, kdy poskytl první pomoc zraněnému soupeři. Nezaváhal ani vteřinu i přes skutečnost, že obětuje svojí energii, vodu, a zůstal na místě až do transportu závodníka k ošetření. Toto se mu stalo osudným a následně měl sám těžkou nehodu, která ukončila jeho sen o Dakaru. Později, kdy byl oceněn řadou ocenění fair play sdělil, že tohoto rozhodnutí nelituje a že by bez zaváhání znovu zastavil.

"Rozhodl jsem se pro Africa Eco Race 2019 a zpět za řidítka motocyklu."

Každý člověk má svoje sny a jen silní lidé dokáží velké věci. Lukáš je bojovníkem tělem i duší, který dokáže překonávat překážky. Rozhodli jsme se posunout laťku výše. Spojili jsme síly a s podporou armády ČR a významných firem se chceme dostat do cíle tohoto závodu.

DAKAR 2018 byl výjimečným, jednalo se o 40. výročí a my jsme byli jeho součástí jako media tým. „Byl to nezapomenutelný zážitek a konečně jsem zažil cíl.“

Říká se motorkář jednou a navždy.. A proto se Lukáš Kvapil vrací za řidítka a pokusí se zdolat nástrahy původní dakarské rallye Africa Eco Race 2019!

O mně

Dosažené výsledky

3. MÍSTO SVĚTOVÝ POHÁR

Baja Poland 2016

1. MÍSTO MISTROVSTVÍ EVROPY

Hungarian Baja 2015

48. MÍSTO

Merzouga Rally 2016

3. MÍSTO MISTROVSTVÍ EVROPY

Baja Drawsko 2016

224. MÍSTO MISTROVSTVÍ SVĚTA

Erzberg Rodeo 2015

3. MÍSTO MISTROVSTVÍ EVROPY

Baja Drawsko 2015

3. MÍSTO MISTROVSTVÍ POLSKA

Absolutní 2016

Dakar 2017

Instruktor řidičské přípravy složek IZS

Řešení krizových situací moto

Ocenění

Fair Play

Autoklub ACR 2017

Fair Play

Palestra 2017

Fair Play

Bernard 2017